Projekt Výuková bylinková zahrádka SŠLCH Olomouc

Projekt Výukové bylinkové zahrádky byl realizován na jaře a v létě 2015. Samotnému založení bylinkového záhonu předcházelo vyhledávání informací o vhodných rostlinách (žáci oboru Aplikovaná chemie) a výběr vhodného terénu. V letních měsících byl za pomocí odborné firmy založen záhonek, který byl osázen 100 rostlinkami 10 druhů (levandule, 2 druhy máty, bazalka, oregano, tymián, meduňka, rozmarýn, dobromysl a šalvěj). Na začátku školního roku začali zahrádku používat žáci k terénní výuce odborných předmětů. Na konci vegetačního období studenti provedli sklizeň bylinek a usušili první vzorky pro další použití ve třídách nebo v laboratořích.

V současné době žáci pracují na tvorbě informačních karet pro jednotlivé bylinky a instalujeme „bylinkovou lékárnu“ s nasušenými vzorky rostlin.

Ve škole žáci vytvořili informační nástěnku. 

V péči o bylinkovou zahrádku budou žáci průběžně pokračovat, v rámci výuky dokončíme encyklopedické karty. Celkově založení zahrádky zkvalitnilo výuku biologie, ekologie a odborných předmětů oboru Aplikovaná chemie se zaměřením farmaceutické substance.

 

 

Fotogalerie

 

nahoru
 

Střední škola logistiky a chemie,
U Hradiska 29
779 00 Olomouc

Ředitel: 585 556 112
Sekretariát: 585 556 111
Dotazy a informace: info@sslch.cz

Datová schránka
7y6gyke
IČ: 00845337