Erasmus (DUBLIN 2023)

Evidence školních a mimoškolních aktivit

Název akce:               Dublin – Erasmus 2023

                                   

Místo konání akce:   Dublin

Datum konání:          28.5. – 4.6.2023

                                   

Pro žáky třídy:          3.E, 3.SM, 3.F

Počet studentů:         20

 

Organizátoři:             Ing. Jiřina Letochová, Ing. Lenka Krylová, Mgr. Michal Coufal

 

Návštěva Dublinu v rámci projektu Erasmus 2023 trvala od 28.5 do 4.6 pro doprovodné osoby a od 28.5 do 18.6 pro studenty SŠLCH.

Dne 28.5.2023 jsme z Olomouce odjízděli 6:45 a odlétali z Prahy ve 14:50. V Dublinu jsme přistáli 16:25, po dvou hodinách a dvacetipěti minutách letu. Na letišti jsme byli očekávaní agenturou Foyle a studenti byli rozvezeni do jednotlivých rodin. Učitelé si vyzvedli zapůjčený automobil a přesunuli jsme se do městečka Ashbourne, kde jsme měli v Delphi Cottage ubytování. Ubytování bylo velice pěkné, čisté, moderní, ale poměrně malé.

V pondělí jsme se i s žáky sešli na Welcome meetingu v Dublinu a  žáci dostali přesné instrukce a kontakty v případě potřeby cokoliv řešit se zprostředkovatelskou agenturou. V odpoledních hodinách jsme si s žáky prohlédli centrum města, Stephen´s green park a dále žáci si vyzkoušeli dojet do zaměstnání veřejnou dopravou tak, aby druhý den neměli zpoždění. V úterý jsme byli v kontaktu s žáky, kdyby potřebovali cokoliv pomoci vyřešit první den v zaměstnání a v odpoledních hodinách jsme byli na večeři s představiteli pořádající agentury Aine Murray and Paul Murry.

Středa, čtvrtek a pátek byly věnovány kontrole žáků v jejich zaměstnáních. Každé zaměstnání jsme navštívili a domlouvali jsme se se zaměstnavateli, zda je vše v pořádku. Všichni zaměstnavatelé byli s našimi žáky spokojeni a popisují naše žáky jako snaživé, kreativní a s velmi dobrou angličtinou.

V sobotu 3.6.2023 byl první volný den, kdy žáci nemuseli do zaměstnání, tak jsme jeli na školní výlet na ostrov Howth. Ostrov i samotná okolní příroda byla nádherná, přístav s loděmi, plachetnicemi, okružní cesta kolem ostrova v délce 28 km, malé restaurace s čerstvými rybami, naprosto krásný výlet, kdy nám i počasí vyšlo nádherně. Podle slov místní obyvatelky, za 16 let ještě nezažila týden bez deště“ a nám ani jednou nepršelo.

V neděli jsme se už jen sbalili, opustili ubytování a odlétali jsme do České republiky. Cesta byla zcela v pohodě, nafotili jsme žákům způsob odbavení v Dublinu, aby měli jednodušší cestu domů.

Závěr: Dublin je nádherné město a přilehlá příroda je krásná. Lidé jsou velice milí a vstřícní a žáci obecně řešili jen malé problémy jak v rodinách, tak i v zaměstnáních. Angličtina je zcela srozumitelná, nikdo ze studentů neměl problém s komunikací. Vyřešili jsme ještě před odjezdem zdravotní problém Kateřiny Kříčkové ze 3.SM, kdy potřebovala nějaké léky na alergii. Dnes se bude řešit zdravotní problém Petry Krylové, která s Aine půjde k lékaři, pravděpodobně má angínu. Některé děti mají v rodinách jen menší snídaně, ale bylo nám řečeno, že si poradí samy.

Při odletu byli všichni žáci spokojeni se svými rodinami i zaměstnáními a měli všechny informace k odletu, kontakty na zprostředkovatelskou agenturu, kdyby bylo třeba a my, učitelé jsme s žáky stále v kontaktu na společné skupině.

 

Děkuji                                                                                               

Jiřina Letochová

Zpracováno dne:      6.6.2023

Podpis vyučujícího: Ing. Jiřina Letochová


nahoru
 

Střední škola logistiky a chemie,
U Hradiska 29
779 00 Olomouc

Ředitel: 585 556 112
Sekretariát: 585 556 111
Dotazy a informace: info@sslch.cz

Datová schránka
7y6gyke
IČ: 00845337